Hírek

A minimálbér és a garantált bérminimum emelkedés 2025-ben: Mire érdemes figyelni a munkáltatóknak?
2025. január 1-jével emelkedik a minimálbér és a garantált bérminimum összege, amely nemcsak a munkavállalók anyagi helyzetének változását vonja maga után, de számos jogi és adminisztratív feladatot is megfogalmaz a munkáltatók számára.

Új év, új illeték mértékek
Jelentős változások az elsőfokú polgári peres eljárások illetékének mértékében
A 2025-ös év jelentős változásokat fog magával hozni az elsőfokú polgári peres eljárások illetékének mértékére nézve. A polgári peres eljárások illetékének mértéke a pertárgy értékéhez igazodik.

Tényleg megtérül az ügyvédemnek fizetett munkadíj, ha megnyerem a peremet?
Sokakat visszatartanak egy per megindításától azok a megkerülhetetlen tények, amelyekkel a pereskedés jár, így különösen az eljárás elhúzódó jellege, a bizonytalan perkimenetel és a magas költségek. Ezek miatt általában a perindítást megelőzően az emberben megfogalmazódik a kérdés, hogy megéri-e egyáltalán perelni?

Késő bánat
Mivel érdemes tisztában lenni az ingatlan elbirtoklásával kapcsolatban
Az életben sokszor tapasztalható az idő gyors múlása. A polgári jog szabályai között is több helyen találhatóak olyan jogintézmények, amelyek az időmúlással kapcsolatosak és az időmúlás jogkövetkezményeit állapítják meg.

Azonnali hatályú felmondás a munkavállaló magatartása miatt
A munkaviszony egy a felek kölcsönös bizalmán alapuló, többnyire tartós jogviszony, amely kötelezettségeket telepít a munkaviszony mindkét alanyára, a munkáltatóra és a munkavállalóra egyaránt.

„Ehhez én nem járultam hozzá!”
Felhasználható bíróság előtt bizonyítékként egy hozzájárulás hiányában készített kép- vagy hangfelvétel?
Sok esetben érezhetjük azt, hogy ha egy beszélgetést, vagy egy előállt élethelyzetet valamilyen módon nem rögzítünk, nem lesz más lehetőségünk bizonyítani egy ellenünk elkövetett jogsértést. Nyomban kérdésként merülhet fel, hogy vajon egy ilyen felvétel felhasználható-e bizonyítékként a bíróság előtt?
